KONST / Litografier / Färglitografi 14188281
nr 1418 8281
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Signerad, numrerad 307310. Färglitografi, bildmått: 28x42, yttermått inklusive ram: 44x58 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 september 2021
kl 20:55:18
150 kr
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén